Prima pagină   FAQ   Căutare  
Înregistrare  Autentificare
Prima pagină Free zone THE WORLD IS MINE...

BARCELONA

Impresii si calatorii de prin concediile dumneavoastra din toata lumea!

BARCELONA

Mesaj necititde RobertCodescu » 15 Ian 2010, 23:45

Am fost în Barcelona şi-am fost uimit şi încântat de Sagrada Familia, Nou Camp, Antonio Gaudi Museum şi de absolut tot ceea ce era acolo vă recomand tuturor cu cea mai mare căldură BARCELONA !!!!!!!! :ymhug:
Fişiere ataşate
P5090183.JPG
Sagrada Familia !!!
RobertCodescu

Re: BARCELONA

Mesaj necititde Bianca » 18 Ian 2010, 12:34

...da, Barcelona, de vis!!! Imi permit sa adug listei tale Magic Fountain, Las Ramblas (celebra strada de promenada), Aquarium... Un oras splendid, cosmopolit, care iti ofera si relaxare deoptriva pe malul marii.

Cateva imagini si din partea mea :p
Fişiere ataşate
IMG_1382.jpg
in Aquarium
IMG_1262.jpg
Fel si fel de ambarcatiuni :)
IMG_1249.jpg
Portul din Barcelona
IMG_0455.jpg
Casa Batlo(Gaudi)
IMG_1017.jpg
..tot Magic Fountain
IMG_1002.jpg
Magic Fountain
IMG_0662.jpg
Actori ambulanti pe Las Ramblas
IMG_0627.jpg
Cap de Barcelona
Bianca
Moderator

Mesaj necititde RobertCodescu » 19 Ian 2010, 22:00

MULŢUMESC pentru completare Bianca şi poate mai dâm o tură să continuăm lista !!!!!!!!! ;)
RobertCodescu

Mesaj necititde Bianca » 20 Ian 2010, 12:04

..cu siguranta!!! :p ..au mai ramas atatea de vazut! De exemplu Torre Agbar...pe care am reusit sa-l fotografiez doar de la mare distanta, pe zi...si pentru jumatatea mea :D macar un meci adevarat pe Nou Camp.
Bianca
Moderator

Mesaj necititde RobertCodescu » 20 Ian 2010, 16:35

Să înţeleg că asta e o invitaţie la CF BARCELONA - Real Madrid !?!?!? Că dacă DA îmi acum tricoul cu Petrolul Ploieşti (să fim imparţiali) şi vin la meci !!!!!!! :ymhug:
Fişiere ataşate
100_0216.jpg
NOU CAMP văzut de pe Nou Camp !!!
RobertCodescu

Mesaj necititde Bianca » 20 Ian 2010, 17:10

:D
..cred ca a vut loc deja(sper sa nu zic vreo tampenie)...mai joaca prin aprilie cu Real dar pe Bernabeu ;) ....
Fişiere ataşate
IMG_0891.jpg
Apogeul lui Gica Popescu
IMG_0782.jpg
Nou Camp
Bianca
Moderator

Mesaj necititde RobertCodescu » 20 Ian 2010, 23:12

Atunci nu ne rămâne decât să vizităm muzeul de pe Camp Nou şi să ne "destrăbălăm" în magazinul oficial al CF BARCELONA !!! Eu am DEJA un ceas de masă luat de acolo !!! :ymapplause:
Fişiere ataşate
P5120281.JPG
Ceas CF BARCELONA oficial !!!
RobertCodescu

Mesaj necititde sailer » 26 Ian 2010, 20:42

am fost in barcelona in94 cand am mancat primul meu mc donalds fiind prima mea iesire in strainatate cu toate ca sunt din timisoara si puteam merge la sarbi asa ca va dati seama ce impresie mi-a facut orasul mai ales ca am venit dupa 10 zile de voiaj pe mare
sailer

Mesaj necititde RobertCodescu » 26 Ian 2010, 23:41

Ohoo BOIERULE de la tine rămăsese pachetul ăla de Snagov pe jos !!! GLUMESC e un oraş SUPERB mai ales că în prima zi m-am dus cu prietenul meu până la Sagrada Familia pe jos şi nu ştiam numele străzii unde eram cazaţi şi nici numărul clădirii de apartamente şi ne-am rătăcit prin BARCELONA !!! =)) Mai vreau să mă rătăcesc odată în Barcelona !!! :x
RobertCodescu

Mesaj necititde Bianca » 27 Ian 2010, 00:39

RobertCodescu scrie:Ohoo BOIERULE de la tine rămăsese pachetul ăla de Snagov pe jos !!! GLUMESC e un oraş SUPERB mai ales că în prima zi m-am dus cu prietenul meu până la Sagrada Familia pe jos şi nu ştiam numele străzii unde eram cazaţi şi nici numărul clădirii de apartamente şi ne-am rătăcit prin BARCELONA !!! =)) Mai vreau să mă rătăcesc odată în Barcelona !!! :x

..mai tii minte unde era cladirea de apartamente localizata? Eu am stat tot intr-un apartament pe Carer de Valencia (Valencia Apartaments)..relativ aproape de Sagrada..... ;;) . Mi se pare o optiune nemaipomenita de cazare mai ales daca pleci cu mai multi prieteni.Am avut totusi o neplacere : cu o zi inainte de check-out, s-a spart o teava la baie si in numai 5 minute s-a umplut tot holul apart de apa.... :( ..in rest a fost super bine, mult spatiu si timp berechet fara sa fim incorsetati de vreun program .
Bianca
Moderator

Următorul

Înapoi la THE WORLD IS MINE...