Prima pagină   FAQ   Căutare  
Înregistrare  Autentificare
Prima pagină Free zone THE WORLD IS MINE...

Dubai vis sau realitate

Impresii si calatorii de prin concediile dumneavoastra din toata lumea!

Dubai vis sau realitate

Mesaj necititde viorica baciu » 17 Mar 2011, 17:05

Un alt loc de care-mi aduc aminte cu mare placere este Dubai ..am avut sansa sa-l vad cu mult timp in urma ,daca atunci cand l-am vazut eu te lasa fara cuvinte ..acum cred ca cine are ocazia sa-l vada se intreaba daca viseaza pur si simplu ramaii :-o ... nu stiu cu ce as putea sa incep ..cu oameni care-si respecta religia si la ora de rugaciune nu conteza unde se afla ..se aseaza in genunchi si asculta sliujba ..cu hotelurile pline de gradini interioare-suspendate care te fac sa plutesti ,cu ordinea si curatenia de peste tot ...ne-am plimbat mai toata ziua cu hartiile in buzunar ..nu exista sa-se arunce pe jos ..cum nu am reusit sa gasim nici un cos de gunoi ..asta denota civilizatie si bun simt ...sincer daca atunci era asa nici nu incerc sa-mi imaginez cu este azi ..super modern din toate punctele de vedere.... :bz
viorica baciu
ParadiseTravel.ro

Re: Dubai vis sau realitate

Mesaj necititde RobertCodescu » 28 Feb 2012, 22:09

Trebuie să recunosc, la mine Dubai este "VIS" fiindcă până la realitate e cale lungă !!! ;;)
RobertCodescu

Înapoi la THE WORLD IS MINE...