Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/paradise/public_html/app/webroot/forum/includes/arcade/functions_arcade.php on line 642
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 1024: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/arcade/functions_arcade.php:642)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4576: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/arcade/functions_arcade.php:642)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4578: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/arcade/functions_arcade.php:642)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4579: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/arcade/functions_arcade.php:642)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4580: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/arcade/functions_arcade.php:642)
Forum Turism Paradisetravel • Vezi subiect - REVELION LA VATRA DORNEI
Prima pagină   FAQ   Căutare  
Înregistrare  Autentificare
Prima pagină Revelion

REVELION LA VATRA DORNEI

Revelionul! Cateva sugestii pentru noaptea dintre ani !
http://www.paradisetravel.ro/oferte/craciun_revelion

REVELION LA VATRA DORNEI

Mesaj necititde dana_dana » 24 Noi 2009, 13:18

Fermecatoarele peisaje din Vatra Dornei confera un cadru agreabil diverselor forme de turism. La Vatra Dornei nu va puteti plictisi si dupa o vacanta de o saptamana - doua va intoarceti acasa relaxati si cu o mai mare pofta de viata.
La orice varsta puteti aborda inaltimile din preajma statiunii in drumetii, insotiti de ghizi experimentati. Reperele cele mai accesibile sunt Dealul Negru, Muntele Barnarelul, Runcul Mare si Varful Ousorul. Celor temerari le stau la dispozitie si alte numeroase trasee montane spre Masivul Calimani sau spre Suhard si Rodnei.
Privelistea este incantatoare, urcusul alternand cu drumul plat prin paduri si poieni alpine.

Bradul - Calimani *** - camere cu 2 paturi, telefon, televiziune prin cablu,
frigider cu minibar, baie proprie

 Tarif pachet 3 nopti – 1250 lei/pers.
 Tarif pachet 4 nopti - 1350 lei/pers.

http://www.paradisetravel.ro/oferte/832 ... ORNEI.html
dana_dana

Re: REVELION LA VATRA DORNEI

Mesaj necititde adrian87n » 13 Dec 2009, 20:50

Revelionul la Vatra Dornei sigur dupa 2 zile de sedere prin partile locului sigur iti va creste andrenalina si pofta de viata.Sunt din Suceava, iar, partia de schi de Vatra Dornei este celebra prin zona noastra.
adrian87n

Mesaj necititde admin » 13 Dec 2009, 20:58

aici ar fii frumos sa avem niste fotografii! cine ne ajuta ? :p
admin
Site Admin

Mesaj necititde Bianca » 14 Dec 2009, 23:03

Draga adrian87n ,

informatiile tale au venit cand nu se puteau mai bine :D ...pentru ca anul acesta acolo vom face Revelionul.

Te rog sa ne dai o veste buna si sa ne spui ca partia din Dorna este plina de zapada!!! Atata de mult s-a lasat asteptata zapada incat avem emotii pentru acea perioada ...speram ca macar acolo sa avem parte de Sarbatori cu adevarat ALBE!
Bianca
Moderator

Mesaj necititde adrian87n » 09 Ian 2010, 18:38

Vestea buna a fost ca sarbatorile au fost cu adevarat frumoase, din pacate vestea rea este ca zadapa nu a tinut prea mult, deci natura nu a tinut cu noi.
adrian87n

Mesaj necititde bdoinana » 09 Ian 2010, 20:21

O destinatie splendida!
Situata in nordul României, într-o depresiune a Carpaţilor Orientali—Depresiunea Dornelor—, Vatra Dornei este o localitate turistică foarte căutată datorită, in egala madura, apelor termale, peisajului, climei şi facilităţilor de practicare a schiului. Oraşul-staţiune este înconjurat de munţi împăduriţi: Munţii Giumalău, Munţii Bistriţa, Munţii Călimani, Munţii Rodna, Munţii Obcina Mestecăniş. Se practică alpinismul (de preferat, in alte sezoane decat cel actual....) şi sporturile de iarnă, localitatea fiind, în acelaşi timp, şi o importantă staţiune balneară.
Parcul natural din centrul staţiunii, renumit pentru veveriţele sale, precum şi cazinoul amintesc de faimoasele staţiuni balneare din vestul Europei
bdoinana

Mesaj necititde Bianca » 14 Ian 2010, 00:20

Draga Adrian,LA MULTI ANI!!!

Intr-adevar Sarbatorile au fost frumoase...si pentru mine care am petercut cateva zile in Dorna inclusiv Revelionul. Zapada s-a lasat asteptata, n-am crezut sa avem asemenea bafta..cred ca doar in primele 2 zile am avut ceva peisaj de iarna dupa care s-a incalzit si s-a topit pana si sus la cota. Si ca sa fie totul tocmai invers, chiar in ziua in care am plecat a inceput sa ninga :(( ...probabil ca acum se schiaza in Dorna, ce stii?
Stiu ca in ian sau feb la Dorna sunt Sarbatorile Zapezii(sper sa nu fac vreo greseala, dara parca asa se cheama)... poate ne poti da vreo informatie pentru amatorii de sporturi de iarna.

Zona aceasta o recomand din toata inima, este deosebit de pitoresca si linistita, cu oameni cumsecade..ospitalieri, cu un usor aer vestic, civilizat(asta pentru cine s-a saturat de fitele de pe Valea Prahovei si nebunia de la intoarcere spre casa din orice vacanta, fie weekend, vara sau iarna :| )

... pensiunea la care am stat se numeste VANATORUL 4* , un pic separata de oras, adica urci pe munte si asta ii confera unicitate intr-un peisaj deosebit de munte..si am facut drumul asta zilnic pana in Dorna la plimbare...deci nu este incomod, e relaxant chiar. Pentru cei car ajung in zona si se vor caza acolo, neaparat sa incercati ciorba radauteana...noi am ncercat-o...la pranz...seara....dimineata nu se putea ca aveam mic dejun :D

Si acum cateva imagini...
Fişiere ataşate
SDC12482.JPG
Pensiunea impodobita
SDC12471.JPG
..sau puteti opta pentru echitatie tot pe varful Dealul Negru
SDC12458.JPG
..sania lui Moshu' pe varful Dealul Negru ..o plimbare mai mult decat accesibila, 5 lei/pers
SDC12437.JPG
..telescaunul functiona :)
SDC12342.JPG
Curtea pensiunii..este mult mai mare decat ce se vede aici
SDC12354.JPG
Pensiunea VANATORUL
SDC12341.JPG
Prima si ultima zi de ninsoare
SDC12305.JPG
Bradut haios..in centrul orasului
SDC12253.JPG
"minunea" Pasului Mestecanis